הכירו את הצוות

ד"ר הישאם ג'ובראן – מייסד ומנכ"ל

הישאם הינו בעל תואר PhD בפסיכולוגיה חברתית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. הוא יסד את חברת אפקאר בשנת 2005, לאחר עבודה של כמה שנים כפלנר במשרדי פרסום מובילים בישראל, הוא לקח את המושכות והחליט לפתח את תחום המחקר השיווקי בחברה הערבית בישראל, מתוך התובנה שאם אין היכרות מבוסס מידע עם החברה הערבית, יהיה קשה לפעול בשוק זה. 

לכן, הוא פיתח מודלים וכלים מדעיים אשר עוזרים ללקוחות להבין הן את הפסיכולוגיה הצרכנית של הלקוח הערבי והן את השוק הערבי בכלל.

בנוסף, הוא פיתח מודל עבודה ייחודי לעבודה מחקרית ברשות הפלסטינית. הוא ביצע מחקרים רבים ברשות הפלסטינית עבור חברות ישראליות ובינלאומיות.

במשך עשרות שנים של ניסיון, הוא חתום על מאות דו"חות מחקר עבור חברות ישראליות ובינלאומיות, אשר עזרו בכניסה במתן משמעות בולטת להיבטים התרבותיים והחברתיים בשוק הערבי בישראל וברשות הפלסטינית.

shutterstock_722985031

הצוות שלנו

  • עיסוקנו היומיומי מתמקד במורכבות השיווק בחברה הערבית בישראל וברשות הפלסטינית. לקוחות רבים מאתגרים אותנו ופונים אלינו עם סוגיות מורכבות, כגון: התאמת הזהות המותגית הקיימת בכלל השוק בישראל לשוק הערבי בישראל
  • במקרים רבים זהות מותגית קיימת איננה מצליחה עולה בקנה אחד עם התפיסות הצרכניות בחברה הערבית
  • כמענה לאתגר זה נדרשת חשיבה אינטרדיסיפלינארית כדי לפענח את ההתנהגות הצרכנית של הצרכן הערבי, כדי ליצור הלימה עם ערכי המותג או עם האג'נדה שהוא מציע
  • אנו מאמינים בשותפות של מומחים מתחומים שונים. עומד לרשותינו צוות מומחים רחב אשר מסוגל לתת מענה אינטגרטיבי לסוגיות שיווקיות מורכבות ולהגיע לתוצאות הרצויות. מכון אפקאר הצליח לגייס את מיטב המומחים בתחום השיווק, הסוציולוגיה והחינוך.